image
Co to jest seks oralny
Porady seksualne

Co to jest seks oralny?

Jeszcze do niedawna był przez wielu uznawany za coś wstydliwego i perwersyjnego. Obecnie jednak stosunek oralny coraz częściej stanowi przyjemną grę wstępną do standardowego stosunku lub nawet go zastępuje. A co to jest seks oralny?

Seks oralny, określany również jako miłość francuska jest to zachowanie seksualne, które polega na pieszczeniu ciała partnera lub partnerki, a przede wszystkim narządów płciowych, a także innych stref erogennych za pomocą ust i języka. Można tutaj wyróżnić przede wszystkim:

  • fellatio – czyli pieszczenie oralne męskich narządów płciowych,
  • cunnilingus – pieszczenie oralne żeńskich narządów płciowych,
  • anilingus – oralne pieszczoty odbytu.

Jak uprawiać seks oralny?

Obszarem, który jest najbardziej wrażliwy podczas seksu oralnego i jego drażnienie językiem może doprowadzić kobietę do orgazmu jest łechtaczka. Mężczyzna może pobudzać ją językiem lub delikatnie ssać. Pieszczoty takie połączyć można z użyciem dłoni – delikatnie masując miejsca intymne kobiety lub jednocześnie wkładać palce do pochwy imitując standardowy stosunek. W taki sposób mężczyzna może bardzo szybko doprowadzić swoją partnerkę do orgazmu.

Należy pamiętać, że narządów płciowych kobiety nie wolno gryźć, bo może być to dla niej bardzobolesne. Chyba że taka będzie wyraźna wola partnerki. Lekkie podgryzanie warg sromowych może działać pobudzająco. Jednak uzależnione jest to od wrażliwości kobiety.

Kobieta stosunek oralny rozpocząć może od całowania i piszczenia językiem podbrzusza mężczyzny. W dalszej kolejności przejść może do pieszczenia samego penisa. Kobieta powinna objąć członek u nasady, a następnie delikatnie przesuwać po nim językiem, po czym wsunąć penisa do ust. Należy pamiętać, że podczas seksu oralnego nie wolno używać zębów. Samo tempo wsuwania oraz wysuwania penisa najczęściej jest narzucane przez mężczyznę. Chociaż zdarza się, że oddaje on inicjatywę partnerce.

Część mężczyzn lubi także pieszczenie jąder. Można to robić dłońmi, ustami lub językiem. Najważniejsze jednak, aby pieszczoty takie były delikatne. Należy pamiętać, że nie dla wszystkich mężczyzn jest to przyjemne.

Wiele kobiet nie lubi seksu oralnego. Częstym problemem w przypadku takich stosunków jest odczuwanie odruchu wymiotnego. Dobra wiadomość jest taka, że dyskomfort z tym związany mija w miarę treningu. Więc jeżeli Twój partner lubi miłość francuską i kiedy jego członek znajduje się możliwie jak najgłębiej w Twoim gardle, to warto trochę poćwiczyć. Seks oralny to doznanie bardzo intymne i silnie wiąże partnerów.

Jakie są najpopularniejsze pozycje?

Pozycja, którą się stosuje przy uprawianiu „miłości francuskiej” powinna być przede wszystkim wygodna dla obojga partnerów. W przeciwnym razie takie pieszczony mogą się nie okazać tak przyjemne jak byśmy tego chcieli. Istnieje wiele pozycji umożliwiających stosunki oralne. Seks taki można uprawiać na stojąco,
leżąco lub siedząco. Kobieta stojąc może podnieść nogę, aby ułatwić mężczyźnie dostęp do jej miejsc intymnych lub też odwrócić się do partnera tyłem i nieco pochylić. Może usiąść na fotelu, łóżku czy stole i lekko rozchylić kolana lub też położyć się na łóżku rozkładając delikatnie nogi lub zarzucając je partnerowi na ramiona.

Jedną z najpopularniejszych pozycji do seksu oralnego jest pozycja 69. W tym przypadku kobieta zazwyczaj „siada” na twarzy mężczyzny, jednocześnie pieszcząc ustami jego penisa i jądra. Wówczas mężczyzna całuje także miejsca intymne partnerki. Istnieje wiele wariantów tej pozycji. Partnerzy mogą leżeć na boku lub też to mężczyzna może być na górze. Istnieje także wariant, gdzie mężczyzna
stoi i utrzymuje swoją partnerkę głową w dół, tak aby jej twarz znajdowała się na wysokości genitaliów. Jest to „kaskadowe 69”.

Ryzyko związane z seksem oralnym

Z seksem oralnym należy się wstrzymać, w przypadku gdy jedno z partnerów ma opryszczkę wargową lub infekcję narządów płciowych. W przypadku miłości francuskiej ryzyko zarażenia się wirusem HIV jest dosyć niskie, nie jest jednak niemożliwe.

Poprzez stosunek oralny możliwe jest także przenoszenie chorób wenerycznych, takich jak kiła, opryszczka czy rzeżączka. Ponadto kontakty takie zwiększają ryzyko zarażenia się wirusem zapalenia wątroby typu B, a w przypadku kontaktów analno-oralnych wirusowych zapaleniem wątroby typu A.

LEAVE A REPLY