image
Jak się przygotować do seksu analnego
Porady seksualne

Jak się przygotować do seksu analnego?

Pary coraz częściej decydują się na seks analny. Taki rodzaj zbliżenia nie tylko przestaje być tematem tabu, ale również może być ekscytującym sposobem na urozmaicenie pożycia. Z męskiego punktu widzenia może to być szczególnie atrakcyjne – wąskie wejście odbytu jest węższe niż pochwa, co może potęgować odczuwane podczas stosunku doznania. Należy jednak pamiętać, że żeby to doświadczenie było przyjemne dla obu stron, potrzebne jest odpowiednie przygotowanie do seksu analnego.

Na czym polega seks analny?

W okolicach odbytu znajdziemy wiele zakończeń nerwowych, których stymulacja potrafi sprawić wiele przyjemności. Można w ten sposób stymulować prostatę u mężczyzn oraz punkt G u kobiet, intensyfikując odczuwane doznania. Penetracja odbytu może odbywać się za pomocą członka, palców lub języka – różne formy stymulacji przynoszą inne doznania.

Jak się przygotować do seksu analnego?

 1. Zadbajcie o higienę
  Fizjologicznie odbytnica jest pusta, z tego względu lewatywa przed stosunkiem analnym nie jest niezbędna. Wiele osób jednak decyduje się na nią ze względu na komfort psychiczny, jakie daje poczucie czystości po jej wykonaniu.
  Bardzo istotnym jest też, by pamiętać, by po stymulacji analnej nie wkładać ani członka, ani palca do pochwy. Należy albo bardzo dokładnie go umyć, albo wymienić prezerwatywę na nową. Dzięki temu bakterie z odbytu nie dostają się do pochwy i unika się nieprzyjemnych infekcji.
 2. Pamiętajcie o lubrykancie i prezerwatywie!
  Lubrykant to intymny środek nawilżający, który niezbędny jest do tego, by seks analny był maksymalnie przyjemny i bezpieczny. W przeciwieństwie do pochwy, śluzówka odbytu nie wytwarza naturalnej śliskiej substancji, która zmniejsza tarcie. By uniknąć podrażnień, należy wykorzystać lubrykant oraz prezerwatywę.
 3. Komfort obojga partnerów
  By zbliżenie analne było przyjemne, bardzo istotne jest zaufanie i komfortowa atmosfera. Każde spięcie w ciele może sprawić, że stosunek stanie się nieprzyjemny. Dlatego właśnie obie strony powinny przedyskutować to, czy mają ochotę na taki rodzaj seksu i ustalić, czy oboje się na niego zgadzają.
 4. Delikatna stymulacja z zewnątrz i wewnątrz odbytu
  Partnerzy muszą odczuwać podniecenie i czuć się swobodnie i bezpiecznie, by zbliżenie analne było ekscytującą przygodą. Partnerka potrzebuje czasu, by jej ciało mogło przygotować się na pierwszy dotyk w tym miejscu. Dzięki powolnej stymulacji z zewnątrz zaciśnięty mięsień stopniowo rozluźni się – dlatego właśnie warto rozpocząć zbliżenie od masowania pośladków, a potem stopniowo zacząć pieścić okolice odbytu, na razie jedynie z zewnątrz.
  Następnym etapem seksu analnego powinny być ostrożne pieszczoty wewnątrz odbytu z wykorzystaniem palca. Dzięki temu ciało zostanie przygotowane na przyjęcie członka w tym wrażliwym miejscu. Należy pamiętać o tym, by cały czas dbać o odpowiednie nawilżenie, by stopniowe przyzwyczajenie się do tego nowego rodzaju dotyku było łatwiejsze.
 5. Penetracja
  Po przyzwyczajeniu się partnerki do pieszczot wewnątrz odbytu, można spróbować penetracji analnej penisem. Bardzo istotnym jest, by pamiętać, że w momencie, gdy partnerka odczuje ból, należy przerwać i wrócić do delikatniejszej stymulacji.
  Można również wykorzystać zabawki do stymulacji analnej, przykładowo korki analne. Te, dzięki swojej różnej średnicy, można wykorzystywać stopniowo, zwiększając ich rozmiar w momencie, gdy przestają sprawiać dyskomfort. Jeśli wykorzystujemy zabawki, które wykonane są z silikonu medycznego, należy pamiętać o tym, by użyć lubrykantu na bazie wody, a nie silikonowego!

LEAVE A REPLY