image
Jak urozmaicić seks
Porady seksualne

Jak urozmaicić seks?

Od dawna wiadomo, że rutyna potrafi zabić nawet najlepiej funkcjonujący związek. Niestety w tej kwestii nie można liczyć na mężczyzn, chociaż stereotypowo to oni mają do tego większą predyspozycję. Parę lat temu pewien znany seksuolog postanowił sprawdzić, ile jest pomysłów na urozmaicenie pożycia seksualnego. Od ponad setki mężczyzn uzyskała jedną książkę, zaś od kobiet ponad 3 grubsze księgi. Idealnie obrazuje to fakt, iż to kobieta ma w tej mierze większą wyobraźnię. Co za tym idzie, kobiety nie powinny się powstrzymywać i same proponować, sposoby na urozmaicenie seksu. Nawet najmniejsza zmiana potrafi wprowadzić nowe emocje. Szczególnie powinni być o tym poinformowani mężczyźni, gdyż kobiety dużo szybciej od nich zaczynają się „nudzić”.

Urozmaicenie pożycia małżeńskiego

Istnieje wiele, można powiedzieć, „nurtów” w tej sferze funkcjonowania.

  1. Pierwszym z nich jest stosowanie zabawek erotycznych. Zdobyć je można w sex shop-ach, które idąc z duchem czasu oferują swoje usługi także przez Internet. Chociaż wydawać się może, że nie jest to element konieczny, to zdecydowanie warto spróbować. Istnieje naprawdę duży wybór i to nie tylko rzeczy nieakceptowanych w moralności pewnych ludzi. Istnieją urządzenia do masowania łechtaczki, wibratory, kulki waginalne, olejki pobudzające. Istnieje wiele fantazji erotycznych, do których można dokupić urządzenia. Poczynając od takich delikatnych rzeczy jak futerkowe kajdanki, a kończąc na batach czy urządzeniach do związywania.
  2. Innym dosyć skomplikowanym pomysłem jest BDSM. W praktyce najczęściej urozmaicenia w łóżku mają charakter bondage, czyli związywania. Mimo, że w tym tytule mieszczą się takie zagadnienia jak sadyzm i masochizm, czy niewolnictwo, to pewne elementy odpowiednio dobrane mogą poprawić życie nawet ludziom, którzy nie preferują tego typu zabawy. Niestety, chociaż elementy bondage nie są niebezpieczne, jednak im dalej osoby będą się zagłębiać w znaczenie bdsm, tym staje się to niebezpieczniejsze. Zabawa w typie sado-maso, wymaga zgody obu stron i wcześniejszego ustalenia schematu oraz hasła, na które niezwłocznie należy przerwać. Osoby zainteresowane tym zagadnieniem powinny przeczytać zasady bezpieczeństwa, oraz jakie formy są dozwolone. Pozwoli to na uniknięcie gwałtu, albo uszkodzenia ciała, które się zdarza przy bardziej ekstrawaganckich pomysłach ludzi.
  3. Ubrania erotyczne oraz przebieranki. Siłę odpowiednich ubrań zna praktycznie każda dziewczyna i raczej nie trzeba tego tłumaczyć. Czasami dodatkowym urozmaiceniem może być zabawa w np. noc poślubną króla i królowej, jakiejś filmowej pary, albo żyjących aktorów. Można przebrać się za pielęgniarkę i pacjenta, tancerkę i żołnierza, czy nauczycielkę i ucznia. Posługiwanie się cytatami może dodatkowo dodać pikanterii związkowi.
  4. Jak urozmaicić seks? Najłatwiej poprzez zmianę miejsca. Nie można bez przerwy robić tego w łóżku w tych samych pozycjach. Określono około 48 pozycji seksualnych, które można próbować w różne kolejności i w różnym miejscu. Na kanapie, na stole, na podłodze, w kuchni, w łazience, w biurze, gdzie tylko najdzie ochota. Dobrze jest także wyjechać od czasu do czasu w jakieś romantyczne miejsce tylko we dwoje.
  5. Pozwól przejąć władzę, przejąć inicjatywę. Brzmi niepokojąco? I słusznie. Dlatego można to zrobić jedynie z osobą, której się naprawdę ufa. Wszystko zależy od osobistych preferencji, ale przejęcie całkowicie inicjatywy może wprowadzić wspaniałe uczucie ekscytacji.

Kiedy zostanie podjęta decyzja o wybraniu jakiejś formy urozmaicenia pożycia, należy zapytać partnera albo partnerkę. Niektóre czynności mogą wzbudzać obrzydzenie w jednej ze stron, dlatego najlepiej wypytać dyskretnie partnera co on o tym myśli. Jeśli jednak bardzo chce się to zrobić, zawsze można przekonywać partnera lub partnerkę. Nie wolno, mimo wielkiej ochoty, zmuszać drugiej osoby do realizacji owych fantazji, ponieważ jest to zwykły gwałt,. Jeśli jednak druga osoba niechętnie ale się zgodzi, choć widać, że nie chce tego zrobić, ryzykujemy, że związek się rozpadnie.

LEAVE A REPLY