image
Jak zrobić masaż erotyczny
Porady seksualne

Jak zrobić masaż erotyczny?

W każdym związku nuda jest śmiertelnym wrogiem. To właśnie ona potrafi popsuć najlepiej zapowiadający się związek. Co zrobić, aby dogodzić swojej drugiej połówce? Jedną z metod są masaże erotyczne. Zazwyczaj wykorzystuje się je jako formę gry wstępnej. Stosowanie sprawia, że partner się relaksuje, wyzbywa ze stresu, kompleksów oraz zahamowań. Ta wspaniała alternatywa potrafi znacznie poszerzyć doświadczenia łóżkowe. Innym plusem jest zwiększenie intymności i większe poczucie psychicznej bliskości. Dzięki masażowi partnerzy lepiej poznają swoje ciała, ich najbardziej wrażliwe punkty, strefy erogenne. Mężczyźni uczą się delikatności, a kobiety wiedzą jak przejąć alternatywę. Inną dosyć nieoczywistą korzyścią masażu erotycznego, jest pozbycie się kłopotów z impotencją i wzwodem.

O czym należy pamiętać wykonując masaż erotyczny

Pierwszym takim elementem jest odpowiedni nastrój, ale również:

  1. Pora – najodpowiedniejsza jest zazwyczaj noc. Przygaszone światło lub świece, zwłaszcza zapachowe, dają niepowtarzalny klimat, który znacznie pomaga się zrelaksować.
  2. Pomieszczenie – musi być przede wszystkim ciepło i spokojnie. Zgiełk ulicy, nawet w nocy nie pomaga w odpowiednim nastawieniu. Doskonale wręcz, na zmysły działa muzyka. Powinna być spokojna i relaksująca. Jeśli ktoś chce, to w Internecie można znaleźć muzykę konkretnie przeznaczoną do seksu.
  3. Lokalizacja – naturalnym miejscem wydaje się łóżko, ale tylko pod warunkiem że nie jest zbyt miękkie. Jeśli nie jest to możliwe, dużo lepiej jest położyć na grubym dywanie aromatyczne pachnące prześcieradło.
  4. Ręce – nic nie jest w stanie tak popsuć doznań, jak zimne ręce osoby masującej. W masażu bardzo pomocne są specjalne olejki, najlepiej smakowe. Przeszkadzające mogą być także skaleczenia wykonane przez zbyt długie paznokcie, czy nieogoloną brodę. Nie wolno tego pominąć.
  5. Olejki eteryczne – każdy poradnik wskazuje, że do tego typu czynności najprzyjemniejsze są te uważane za afrodyzjaki. Produkty zaliczone do tej grupy muszą zawierać cedr, cynamon, goździk, jaśmin, kwiat pomarańczy, paczulę, różę, albo drzewo sandałowe.

Jak zrobić masaż erotyczny mężczyźnie?

Kiedy kobieta wykonuje masaż lepiej żeby nie używała jedynie rąk, ale także ust, piersi i włosów. Dmuchanie, całowanie, pobudzanie językiem jest czymś, co znacznie wzmacnia doznania partnera. Niektórzy mężczyźni i kobiety bardzo lubią delikatne ugryzienia w okolicach kręgosłupa. Podobno daje to przyjemne ciepło. Mężczyźni lubią także, kiedy kobiety siedzą na nich podczas wykonywania tej czynności. Ciepło powierzchni wewnętrznej ud powoduje u nich podwójnie silną reakcję.

U mężczyzny można zrobić kilka kombinacji miejsc masażu.

  • Pierwszą opcją jest rozpoczęcie od głowy, potem stopniowe przechodzenie na brzuch.
  • Drugą z kolei jest rozpoczęcie od szyi, oraz pleców i stopniowe przechodzenie przez łopatki po pośladki oraz wewnętrzną powierzchnię ud.

Głowa

Delikatnie, obiema rękami, kolistymi ruchami rozciera się skórę skroni aż po linię włosów. Następnie przechodzi się do największej strefy erogennej, czyli uszu. Ich masaż rozpoczyna się od bardzo delikatnego masowania małżowiny. Można lekko ją ciągnąć z użyciem ust, tylko warto wtedy zwracać uwagę na reakcje partnera, aby nie zakończyć zbyt szybko masażu.

Plecy

Po przekręceniu się na brzuch, kobieta, najlepiej aby ustawiła się za głową partnera i rozpoczęła od rozciągania pleców posuwistymi ruchami całymi naoliwionymi dłońmi. Przeciągać to należy aż do pośladków. Następnie kolistymi ruchami posuwać się w kierunku łopatek, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca pod łopatkami. To właśnie w tym miejscu masaż przynosi największą ulgę. Szczególną uwagę na wstępie, należy także poświęcić szczytowi ramion. To właśnie to miejsce jest najbardziej zesztywniałe pod wpływem całodniowego stresu i siedzenia. To doskonały sposób na rozluźnienie. Po tym można powrócić na chwilę do uszu, aby rozgrzać go do czerwoności, albo do wewnętrznej części ud. Największą radość mężczyźnie sprawia dotykanie piersiami, a dokładnie sutkami.

LEAVE A REPLY