image
Porady seksualne

Miłość w każdym wieku – jak traktować seks po 40-stce?

Zastanawiasz się czasem, jak powrócić do uczucia bliskości z początków związku? Dojrzała miłość może wybuchnąć nowym ogniem, o ile nie boicie się postawić kroku w nieznane. Czas trwania związku wcale nie musi być wyznacznikiem rutyny!

Miłość romantyczna jest

Jak głosi teoria miłości Sternberga składa się z trzech podstawowych elementów – namiętności, intymności i zobowiązania. O ile intymność przejawia się szacunkiem i troską o dobro partnera, a zobowiązanie przychodzi naturalnie na przestrzeni lat, o tyle namiętność trzeba cały czas podsycać. Jak sprawić, by miłość erotyczna rozkwitła nawet w relacji o długim stażu? Dogłębne wzajemne zrozumienie własnych pragnień może Wam pomóc się wznieść na nowy poziom współżycia.

Eksperymenty w łóżku

Co sprawi, że krew się zagotuje w Waszych żyłach? Całkowite poczucie wspólnoty to jednak nie wszystko. Miłość pomoże Wam zrealizować swoje najbardziej skryte fantazje, które warto sobie przypomnieć i zrozumieć. Może Twoja partnerka zawsze pragnęła dominacji, lecz bała się po nią sięgnąć? Być może partner zawsze chciał obserwować, jak sama sobie dogadzasz? Na im więcej pytań znajdziecie odpowiedzi, tym bardziej wzrośnie wzajemne uzależnienie od swoich ciał.

Iskra między dwojgiem ludzi

Faza zakochania od pierwszego wejrzenia ma w sobie piękno, którego nie da się odtworzyć. Jednak wspólne poszerzanie swoich granic i bezwstydne odkrywanie fetyszy to także niepowtarzalna przygoda. Warto poeksperymentować w łóżku – szczególnie że wymarzone gadżety można nabyć bez wychodzenia z domu.

Najlepiej zacząć od prostych i skutecznych zabawek erotycznych. Na początek wypróbuj czarne dildo z przyssawką, dzięki której zabawka trzyma się każdej płaskiej powierzchni. Dzięki niej Twój partner zobaczy Cię tak, jak jeszcze nie miał okazji. Świetnym pomysłem dla niego będzie pierścień erekcyjny, dzięki któremu nacieszy się mocniejszym i długotrwałym wzwodem. Większość z pierścieni wykończona jest końcówką stymulujacą łechtaczkę, która dostarczy Wam nowych doznań. Możecie pójść także o krok dalej i wypróbować bezpieczne nakładki analne.

Wszystko dopiero się zaczyna

Podobno istnieje sześć typów miłości – miłość własna, miłość rodzicielska, miłość platoniczna czy miłość macierzyńska. Na koniec dnia to jednak relacja między dwojgiem ludzi stanowi podstawę naszego szczęścia. Pragnienie dbania o partnera warto kultywować na długo po wysłaniu dzieci w świat. Zaangażowanie się w realizację swoich fantazji, gdy partnerzy znają już swoje ciała, to również wyraz miłości.