image
5 wskazówek na randkowanie mając 40 lat
Porady seksualne

5 wskazówek na randkowanie mając 40 lat

Słysząc o randkowaniu, zwykle myśli się o nastolatkach i osobach po 20 roku życia. Jednak randkowanie dotyczy także osób po czterdziestce. Warto jednak pamiętać, że wówczas wygląda ono zupełnie inaczej niże kilkanaście lat wcześniej. Oto 5 najważniejszych wskazówek na temat randkowania dla osób mających 40 lat.

Nie mijaj się z prawdą, jeśli chodzi o wiek

Wiele osób, które skończyły 40 lat i chcą poznać kogoś nowego, wstydzi się randkowania w swoim wieku. Zupełnie niepotrzebnie, bo jest to wiek dobry na randkowania, jak każdy inny. Nie wolno się zatem go wstydzić. Lepiej uczciwie powiedzieć drugiej osobie, ile ma się lat. Osoby w podobnym wieku zrozumieją, podzielą się podobnymi doświadczeniami. Osoby w innym wieku docenią szczerość i na pewno zechcą bliżej poznać osobą uczciwą od samego początku.

Szukaj partnera w różnych miejscach

Nie ma się co oszukiwać, w wieku 40 lat zna się znacznie mniej osób “wolnych” niż w wieku 20, 30 lat. Umawianie się na randki wówczas nie jest wcale takie proste. Dlatego też warto szukać zainteresowanych osób w różnych miejscach.

Można poznawać nowych ludzi przez wspólnych znajomych i rodzinę, chodzić na szybkie randki oraz rejestrować się na portalach randkowych. W tej sposób osoba w wieku 40 lat daje sobie większe szanse na poznanie kogoś z kim może umówić się na randkę i spędzić miło czas.

Nie wstydź się swoich doświadczeń

Osoby w wieku 40 lat to często osoby z bagażem doświadczeń. Nie jest to jednak nic złego. Rozwód, śmierć małżonka, czy posiadanie dzieci nie skreślają w obszarze randkowania. Najważniejsze, by nie ukrywać informacji na swój temat.

Osoby w podobnym wieku zrozumieją, bo zapewne same są w podobnej sytuacji. Z kolei osoby młodsze są raczej świadome, że starsi znajomi partnerzy mogą oznaczać inne doświadczenia i zobowiązania. To nić nadzwyczajnego — wystarczy uczciwie o tym powiedzieć.

Określ jasno swoje potrzeby

Randkowanie może prowadzić do różnych rodzajów relacji. Jedni szukają stałego związku, inni przelotnej znajomości, a jeszcze inni wsparcia i przyjaźni. Osoba w wielu 40 lat zwykle wie, czego chce. Dlatego też ważne jest, by określić się na początku. Dzięki temu można uniknąć niejasności, złudnych nadziei oraz wzajemnego żalu. Co więcej, często osoby w tym wieku są na tyle świadome swoich potrzeb i odrębności drugiego człowieka, że wręcz oczekują takich konkretów już na początku relacji.

Bądź sobą

Najważniejsza kwestia w randkowaniu, bez względu na wiek, płeć i sytuację życiową to pozostawanie sobą. Dzięki temu druga osoba pozna nas takimi, jakimi jesteśmy naprawdę. To też najlepszy sposób, by poznać się lepiej i uniknąć rozczarowań i angażowania się w zgubne relacje niespełniające oczekiwań obu stron. Z tej rady mogą skorzystać nie tylko 40-latkowie, ale osoby w każdym wieku. To złota zasada randkowania, która powinna znaleźć się na każdej liście.

LEAVE A REPLY