image
Kulki gejszy

Kulki gejszy – co to takiego?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się kulki gejszy. Coraz częściej się o nich mówi, choć wciąż niewielu ludzi wie, czym one tak naprawdę są. W podstawowym znaczeniu jest to element skierowany wyłącznie do kobiet, ponieważ ćwiczą one mięśnie kobiecych narządów płciowych.

Kulki gejszy co to jest?

To specyficzne kuleczki, zwane tez kulkami waginalnymi lub miłości. Definicja mówi, że są to dwie kulki, jedna mniejsza druga większa, które wkłada się do pochwy. W środku tych kuleczek znajdują się jeszcze mniejsze, które przy poruszaniu delikatnie odbijają się od ścianek. Te odbicia sprawiają że zaczynają drgać, co prowadzi do mimowolnego zaciskania się mięśni w obrębie pochwy. Co to daje? Przede wszystkim kondycja mięśni Kegla się poprawia, a jednocześnie pochwa bardziej elastyczna.

Co dają mięśnie Kegla?

Inaczej mówiąc są to mięśnie dna miednic. To właśnie m.in. one podtrzymują macicę, kontrolują pęcherz, oraz wpływają na zadowolenie z seksu. Jak każde mięśnie w ludzkim ciele, z każdym rokiem są coraz słabsze. Między innymi z tego powodu, najlepszy czas na poród dla kobiety jest do 20 roku życia. Kulki stymulacyjne ćwiczą te mięśnie, dlatego tak ważne jest ich stosowanie, także u kobiet które jeszcze nie miały pierwszego stosunku.

Rodzaje

Dostępne są 2 wersje tego typu urządzeń.

  • jedno kulkowe – przeznaczone dla kobiet z tyłozgięciem, obniżoną macicą, oraz początkujących w kwestii seksualnej.
  • dwu kulkowe – przeznaczone dla większości kobiet.

Użytkowanie

Kulki stymulujące wkłada się tak samo jak tampon, czyli tak, aby jedna kulka przylegała do szyjki macicy, druga zaś była utrzymywana przez mięśnie pochwy. Oczywistym momentem w którym można je stosować jest stosunek seksualny, a konkretnie polepszenie doznań. W celu uzyskania właściwości terapeutycznych zaleca się przez około 40 minut dziennie nosić je przy codziennych czynnościach. Należy pamiętać, aby cały czas się poruszać, tak, aby małe kuleczki cały czas grzechotały. Zalecany jest taki czas, ale w praktyce można je nosić od kilku minut, aż do kilku godzin.

Estetyka

Ponieważ urządzenie to jest wkładane w miejsca intymne kobiety, bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny. Przed i po każdym użyciu, rozsądnie jest wymyć je w gorącej wodzie z mydłem. Kobiety które zakończyły ciąże, jeśli chcą ich używać, muszą upewnić się u lekarza, gdyż może to być niebezpieczne. Przez cały okres ciąży odradzane jest używanie tych kulek. Dlaczego? Ponieważ wzmocnione mięśnie Kegla są w stanie zahamować poród, a na pewno go utrudnić.

Korzyści

Oprócz wymienionych już plusów przy stosunku seksualnym, oraz w przebiegu porodu, można wymienić ich więcej.

  1. regularne stosowanie chroni przed „opuszczaniem się narządów”, oraz jakże niebezpiecznego wypadnięciu macicy.
  2. W późniejszych latach pomagają w utrzymywaniu moczu.
  3. Pomaga zachować sprawność mięśni dna miednicy podczas menopauzy.

Biofeedback

Ten drugi typ jest najbardziej dopasowany do ćwiczeń. Jest on dosyć lekki i ma bardziej zaawansowaną technologicznie budowę. To właśnie ten typ posiada te małe kuleczki, które obijają się o ściankę podczas poruszania.

Jako element gry wstępnej, dużo bardziej nada się pierwszy typ, zwany także progresywnymi. Nie zawiera on tych małych kulek, jest także zdecydowanie cięższy. Stosowanie go regularnie może skutkować przetrenowaniem mięśni, co nie jest korzystne.

Kiedy rozpoczyna się trening z kulkami waginalnymi, najrozsądniej jest zacząć od większych i lżejszych. Konsekwencją takiego działania jest stopniowe przygotowywanie ciała, do mniejszych, oraz cięższych elementów. Przy początkowym używaniu, absolutnie nie wolno trzymać kulek dłużej niż kilka minut. Cza należy stopniowo zwiększać, ale nie dłużej niż na 3 godziny. Używać ich można bez względu na wiek, ale po pierwszej miesiączce.

LEAVE A REPLY